Srebro wywalczone sercem przez dziewczęta z ZSA w Klementowicach

Srebro wywalczone sercem przez dziewczęta z ZSA w Klementowicach

Właśnie tak osiąga się najwyższe cele! Przywozimy srebrne medale i puchar za zajęcie drugiego miejsca w Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce dziewcząt. Impreza ta odbyła się na nowiutkiej hali sportowej w Rykach w dniu 6 grudnia 2023 r.

Dziewczęta z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach poprawiły bardzo dobry rezultat sprzed roku, kiedy to zdobyły brązowe medale. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. Szalenie ważny dla przebiegu turnieju był mecz z ZS w Dęblinie w którym co prawda bardzo gładko nasze siatkarki wygrały pierwszego seta 25-8 (12 punktów Yevhenii Stasievej z zagrywki!), by w drugim secie stracić koncentrację i od wyniku 12-4, doprowadzić do 18-18 po kilku minutach. Końcówka to już walka punkt za punkt i  piłka setowa dla Dęblina 24-25. W tym momencie time-out dla ZSA wybił z rytmu zawodniczkę z Dęblina, która wyrzuciła piłkę zagrywki w aut. Kolejne akcje toczyły się na przewagi, a nasza szkoła z ogromnym poświęceniem i serduchem broniła piłki setowe przeciwniczek do wyniku 26-27. W tym momencie na zagrywce stanęła Kira Ponomarenko zdobywając asa serwisowego na 27-27. Kolejna mocna zagrywka sprawiła, że piłka wróciła na nasza stronę, a Valeria Zabolotna z zimna krwią wykończyła atak na 28-27. Ostatni punkt był dziełem Kiry, która ponownie zdobyła asa serwisowego i mogliśmy się cieszyć z awansu do finału imprezy wygrywając 29-27, a cały mecz 2-0.

Mecz finałowy z Biłgorajem niestety przegraliśmy 0-2 ale w pierwszym secie do wyniku 18-18 byliśmy równorzędną drużyną. Później zabrakło trochę sił i utknęliśmy w jednym ustawieniu na kilka punktów co nasze rywalki wykorzystały wygrywając 25-19. W drugim secie było podobnie z tym, że sił starczyło do wyniku 11-13 gdzie jeszcze utrzymywaliśmy kontakt. Później pomimo dobrej gry to Biłgorajowi wychodziło wszystko, a nas szczęście opuściło. W efekcie przegraliśmy i tego seta 17-25 ale radość była ogromna bowiem chwilę później odbyła się dekoracja medalowa. Jak zawsze na mistrzostwach województwa najlepsze 3 drużyny otrzymały puchar i medale, a także wybrana została najlepsza zawodniczka mistrzostw. W tym roku statuetka powędrowała do zawodniczki z Biłgoraja ale nasza Kira Ponomarenko (występująca na co dzień w Cina Prime Squad w KLEM-LIDZE) była w klasyfikacji na drugim miejscu.

Wielkie gratulacje dla dziewcząt z ZSA w Klementowicach, które wystąpiły w następującym składzie: Kira Ponomarenko (kapitan), Yevheniia Stasieva, Aleksandra Tarkowska, Valeriia Zabolotna, Anastasiia Petrovska, Linda Asemota, Marharyta Topolniak, trener Andrzej Jarzynka.

Klasyfikacja medalowa:

1 miejsce: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

2 miejsce: Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

3 miejsce Zespół Szkół w Sobieszynie