Uczniowie ZSA w Klementowicach z brązowymi medalami!

Uczniowie ZSA w Klementowicach z brązowymi medalami!

Wracamy z Zamościa z brązowymi medalami Mistrzostw Województwa!

W dniu 4 grudnia 2023 r. w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS i szkół ponadpodstawowych w siatkówce chłopców. Po długich 5 latach ponownie ZSA w Klementowicach może pochwalić się brązowymi medalami rangi mistrzowskiej. Na tak długą przerwę w odnoszeniu sukcesów miało wiele czynników: pandemia, remont sali gimnastycznej czy wojna na Ukrainie w wyniku której wielu uczniów naszej szkoły musiało zmienić miejsce edukacji. Na szczęście ten okres mamy za sobą i kontynuujemy sportową tradycję szkoły w naszej ulubionej dyscyplinie jaką jest siatkówka.

Mistrzostwa w Zamościu rozpoczęliśmy jak burza zajmując pierwsze miejsce w grupie A, awansując do półfinału. W nim zmierzyliśmy się z drugą drużyną grupy B czyli z ZS w Jabłoni (powiat parczewski). W pierwszym secie wszystko szło zgodnie z planem do wyniku 23-16. W tym momencie kilka niewymuszonych błędów dodało wiatru w żagle przeciwnikom, którzy doprowadzili do wyniku 24-25. Doświadczenie z KLEM-LIGI pozwoliło obronić piłkę setową i po chwili to my mieliśmy wynik 27-26 i piłkę setową. Niestety również nie wykorzystaliśmy okazji. Ostatecznie grę nerwów lepiej wytrzymała drużyna z Jabłoni i to oni cieszyli się z wygranej 30-28. Taki obrót sprawy podciął naszej ekipie skrzydła i zapomnieliśmy o dyscyplinie z KLEM-LIGI do wyniku 12-19 w drugim secie. W tym momencie Andrii Siryk dał impuls zagrywką i zrobiło się 17-19. Niestety piłka w ataku wyrzucona w aut ponownie nakręciła naszych przeciwników i w końcowym rozrachunku przegraliśmy również drugiego seta 21-25, a cały mecz 0-2. Jak się okazało była to jedyna nasza porażka na mistrzostwach bowiem w dramatycznym meczu o 3 miejsce wygraliśmy 2-1 z Zamościem. Był to rewanż za mecz w grupie w którym gładko wygraliśmy 2-0 (25-10, 25-19). Jak się okazuje gdy dochodzi do bezpośredniego pojedynku o medale, ciężko opanować nerwy. Mimo, iż na papierze byliśmy faworytami i wygraliśmy pierwszego seta 25-21, w drugim niespodziewanie przegraliśmy 17-25. W tie-breaku od wyniku 6-6 oskoczyliśmy dzięki bardzo dobrej grze Vitaliija Vasylieva i Sviatoslava Storoshytskiego na 12-6 i przewagi tej na szczęście już nie roztrwoniliśmy wygrywając 15-8, a cały mecz 2-1.

Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która reprezentowała Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, a mianowicie: Vitalii Vasyliev (kapitan), Sviatoslav Storoshytskyi, Tymofii Ovsiuk, Mykyta Zayika, Yevhenii Donets, Andrii Siryk, Pavlo Gerasymenko. W tym roku trener Andrzej Jarzynka wybrał reprezentację szkoły złożoną wyłącznie z uczniów z Ukrainy, którzy występują na co dzień w Lokalnej Lidze Siatkówki KLEM-LIGA. Młodzież z Polski zdecydowanie woli piłkę nożną i raczej nie garnie się do uprawiania siatkówki na SKS czy UKS Klementovia, a szkoda bowiem są to zajęcia pozalekcyjne bezpłatne i na miejscu na pięknej odnowionej sali gimnastycznej w ZSA w Klementowicach. Jako ciekawostkę można odnotować, że chłopcy występowali w odkurzonych strojach w których ich starsi koledzy zdobywali wicemistrzostwo województwa LZS, a także mistrzostwo powiatu i mistrzostwo rejonu w Licealiadzie w 2018 roku. I jak tu nie wierzyć w magię😊

Klasyfikacja medalowa:

1 miejsce Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

2 miejsce Zespół Szkół w Jabłoni

3 miejsce Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach