Tenisiści kroczą od sukcesu do sukcesu!

Tenisiści kroczą od sukcesu do sukcesu!

Złote tenisistki i srebrni tenisiści UKS Klementovia!
W dniu 14 stycznia 2016r. zawodnicy naszego Klubu reprezentowali Niepubliczne Gimnazjum w Klementowicach w drużynowych międzygminnych mistrzostwach w tenisie stołowym, które odbyły się w Markuszowie. Po niezłych występach naszych reprezentantów w październiku i listopadzie 2015r. w mistrzostwach indywidualnych, nasi zawodnicy przystępowali do zawodów w charakterze faworytów.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Ewa Samorek, Dominika Lis i Julia Ścibior sięgnęły po historyczne złoto. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. W półfinale na naszej drodze stanęła drużyna z Markuszowa. W grach indywidualnych po ciężkich bojach swoje mecze wygrały Julia Ścibior i Ewa Samorek odpowiednio 2-0 i 2-1. Do gry deblowej trener Andrzej Jarzynka wystawił Dominikę Lis i Ewę Smorek. Jak się okazało było to dobre posunięcie, bowiem Dominika grała jak z nut i to w dużej mierze jej zasługa, że wygraliśmy 2-1, a cały mecz 3-0 w dużych punktach.
Najwięcej problemów sprawił Żyrzyn – obrońca tytułu z przed roku. W grze indywidualnej Ewa i Julia wygrały swoje mecze odpowiednio 2-1, 2-0 i było już 2-0 w dużych punktach. W grze deblowej nasze dziewczyny Dominika i Ewa nieznacznie przegrały 1-2 i stan meczu wynosił już tylko 2-1 w dużych punktach. W odwróconej grze indywidualnej ponownie Julia i Ewa toczyły równy bój i po dwóch setach było dokładnie 1-1 u naszych zawodniczek. Mecze Ewy i Julii toczyły się równolegle na sąsiednich stołach. Wcześnie swój mecz zakończyła Julia Ścibior, która wygrała 2-1, chwilę później Ewa Samorek również wygrała 2-1 i w dużych puntach wygraliśmy 4-1!
Reprezentacja chłopców w składzie: Jakub Tarkowski, Michał Tarkowski i Adrian Płowaś również awansowali na szczebel powiatowy tylko, że z drugiego miejsca. Nasi chłopcy okazali się lepsi od reprezentantów Markuszowa wygrywając 3-1 w dużych punktach, a wszystkie swoje mecze pewnie wygrał Jakub Tarkowski – lider naszej drużyny.
W meczu o 1 miejsce najlepszy okazał się Żyrzyn, który pewnie pokonał naszą reprezentację 3-0. Pomimo takiego wyniku, nasi chłopcy dzielnie walczyli do samego końca i kto wie czy na mistrzostwach powiatowych Klementowice nie zrewanżują się w Nałęczowie. Podobnie jak w meczu z Markuszowem najlepszym w naszej drużynie okazał się Jakub Tarkowski, który na razie jako jedyny nawiązywał równorzędną walkę z mistrzami przegrywając tylko 1-2. Na uwagę zasługuje fakt, że do reprezentacji trener Andrzej Jarzynka powołał najmłodszych członków naszego Klubu.
W środę 20.01.2016r. nasze reprezentacje będą brały udział w drużynowych mistrzostwach w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Nałęczowie.