Wojewódzki Turniej Siatkówki Mężczyzn „Klementovia Cup 2015” – 2015-12-29

Wojewódzki Turniej Siatkówki Mężczyzn „Klementovia Cup 2015” – 2015-12-29

„Piątka” Puławy triumfuje w turnieju siatkówki mężczyzn „Klementovia Cup 2015”

W rozegranym dnia 29.12.2015r. wojewódzkim turnieju siatkówki mężczyzn „Klementovia Cup 2015” najlepszą okazała sie drużyna „Piątka” Puławy, która w finale po dreszczowcu nieznacznie okazała się lepsza od ekipy „Alltex” Lublin. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom UKS Klementovia, natomiast czwarte najmłodszej drużynie turnieju ZSA w Klementowicach. Turniej odbył się na sali gimnastycznej ZSA w Klementowicach.

W turnieju wzięło udział 4 drużyny, po uzgodnieniu w trenerami drużyn ustalono, że mecze toczyć się będą do dwóch wygranych setów do 25 punktów, ewentualny tie-break do 15, w systemie każdy z każdym. W pierwszym meczu gospodarze turnieju UKS Klementovia podejmowali drużynę „Piątka” Puławy. Ubiegłoroczni maturzyści wsparci grającym trenerem p. Andrzejem Jarzynką pewnie rozpoczęli turniej od kilkupunktowej przewagi. Dobre przyjęcie, przełożyło sie na jeszcze lepsze rozegranie, a atakujący Piotr Matyjaszek i Kamil Kruk nie mieli większych problemów z powiększaniem przewagi. W efekcie pierwszego seta pewnie wygrała Klementovia 25-18. W drugim secie wszystko wskazywało na podobny scenariusz jednak od stanu 11-10, coś zacięło się w drużynie UKS, natomiast „Piątka” Puławy najwyraźniej złapała „wiatr w żagle” i to ona odskoczyła na 16-11. Emocje mieliśmy jeszcze przy wyniku 22-21, jednak błędy własne Klementovii nie pozwoliły przechylić szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy, a Puławy wygrały tego seta 25-22. W tie-breaku Puławy były już bardzo pewne siebie, a piłki nagrywane przez grającego trenera p. Artura Kijewskiego na punkty zamieniali atakujący. Po drugiej stronie ponownie widzieliśmy brak wyczucia piłki, niewymuszone błędy i oddanie seta „za darmo”. Zasłużone zwycięstwo „Piątki” 15-9, a w meczu 2-1 stało sie zatem faktem.

W drugim meczu widzieliśmy bardzo zacięty pojedynek pomiędzy reprezentacją ZSA w Klementowicach a drużyną „Alltex” Lublin. Chłopcy z Klementowic nie przestraszyli się drużyny, która posiadała najlepsze parametry siatkarskie na tym turnieju, prowadząc przez większość spotkania kilkoma punktami. Doświadczona ekipa z Lublina potrafiła jednak doprowadzić do remisu 23-23 i końcówka to był już prawdziwy test odporności psychicznej. ZSA co chwilę miała piłkę meczową, jednak Lublin dzielnie bronił się czekając na swoją szansę. Nieoczekiwanie to Klementowice ostatecznie zwyciężyły w tym secie 30-28, a cała drużyna zagrała najlepszego seta jakiego kiedykolwiek rozgrywała na zawodach. W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt do momentu gdy na zagrywce stawał zawodnik z Lublina Piotr Szafrański. Młoda drużyna całkowicie nie radziła sobie z bardzo trudną technicznie i bardzo mocną zagrywką. W efekcie przy wyrównanej grze to Lublin wygrał tego seta 25-20. W tie-breaku podobnie jak w poprzednim meczu zabrakło naszym chłopakom spokoju, bowiem niewymuszone błędy były efektem na pewno dobrej gry przeciwnika ale też i braku koncentracji, tak ważnej w siatkówce. Alltex Lublin wygrał zatem 15-8, a cały mecz 2-1.

W trzecim meczu UKS Klementovia podejmował Alltex Lublin. Pierwszy set do próba sił i walka punkt za punkt. Ponownie wiele spustoszenia siał na zagrywce zawodnik Alltex-u Piotr Szafrański, a drużyna UKS, która miała za sobą atut własnego boiska i sukcesy wojewódzkie, również nie do końca potrafiła sobie poradzić z dokładnym odbiorem.” Alltex” ponadto rozgrywał dobry mecz na siatce, a nasi atakujący z trudem przeciskali sie przez wysoki mur. Przy wyniku 24-23 dla Lublina, UKS poprosił o czas jednak nie na wiele się on zdał , bowiem ponownie zagrywka Piotra Szafrańskiego załatwiła sprawę i seta 25-23. W drugim secie oglądaliśmy ponownie wyrównaną grę, a prowadzenie zmieniało sie raz w jedną raz w drugą stronę. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi rozgrywający Mateusz Matyjaszek i Piotr Mazur. W końcówce seta zabrakło trochę szczęścia, bowiem kilka punktów straciliśmy posyłając piłkę dosłownie kilkanaście centymetrów w aut. Drużyna prowadzona przez grającego trenera p. Jakuba Saluka,” Alltex” Lublin mogła zatem cieszyć się z drugiego zwycięstwa po wygranym secie 25-20 (2-0).

W czwartym meczu ZSA Klementowice zmierzył się z „Piątką” Puławy. Tutaj podobnie jak w poprzednim meczu reprezentanci ZSA lepiej spisali się w pierwszym secie prowadząc równorzędną walkę z Puławami. Prowadzenie Puław wynosiło maksymalnie 3 punkty, by po chwili tracić dystans do rywali 2 punktami. Mecz w którym dużą rolę odgrywała taktyka i ….siły o czym świadczą wykorzystane wszystkie przerwy na żądanie obu drużyn. Ostatecznie końcówkę lepiej wytrzymali starsi zawodnicy z Puław wygrywając 25-23. Drugie sety na tym turnieju w wykonaniu ZSA to dużo gorsza gra, słabsza koncentracja i mniejsza wola walki. Dla trenera jest to wyraźny sygnał o niewystarczającym przygotowaniu kondycyjnym drużyny. Drużynie z Puław natomiast wychodziło tutaj wszystko, łącznie z piękną zagrywka z wyskoku, kończącą ten mecz asem serwisowym w wykonaniu p. Artura Kijewskiego. Wynik tego seta to 25-13, a całego meczu 2-0.

Piąty mecz to absolutny hit turnieju, bowiem zmierzyły się drużyny niepokonane do tej pory, mianowicie „Piątka” Puławy i Alltex Lublin. Mecz godny finału z dramatycznymi zwrotami akcji. Pierwszy set padł łupem Alltexu Lublin, który wygrał pewnie 25-17. Drugi set to z kolei dominacja „Piątki” Puławy i łatwa wygrana 25-20. Trzeci set powinien być i miejmy nadzieję był wspaniałym materiałem instruktażowym dla młodych adeptów siatkówki pt: „Koncentracja kluczem do sukcesu”. Ale do rzeczy:) Tie-breaka fantastycznie rozpoczął Alltex z nieocenionym Piotrem Szafrańskim na zagrywce. 5-0 w tie-breaku wydawać by się mogło, że dowiozą już nawet rezerwowi. Nic bardziej mylnego. Czas na żądanie dla Puław przyniósł zwrot akcji i na zmianę stron mieliśmy wynik 8-7 dla „Piątki”!!! Od tej pory rywalizacja toczyła się dosłownie punkt za punkt, wykorzystane po dwa czasy na żądanie, po trzy challenge:), a piłki meczowe wędrowały co chwilę a to do Lublina, a to do Puław na zmianę. Wyniki 15-14, 15-16, 17-16, 17-18…. i tak doszło do 22-20 dla „Piątki” Puławy! Wynik ten bez względu na rozstrzygnięcie ostatniego meczu dawał „Piątce” złoto. Warto podkreślić, że w finale drużyny zaprezentowały wysoki poziom w każdym aspekcie, czy to w grze w ataku, obronie czy bloku. Ponadto postawa fair play na boisku przy takich emocjach jak w ostatnim secie pokazuje, że zawodnicy brali udział juz nie na jednym turnieju i nie na jednych mistrzostwach, tak więc potrafili zachowywać sie z klasą.  Zarząd UKS Klementovia, gratuluje finalistom i dziękuje za piękna postawę podczas całego turnieju.

W ostatnim meczu, który okazał sie meczem o 3 miejsce stanęły naprzeciw siebie zawodnicy ZSA Klementowice i UKS Klementovia. Drużyny, które znają się bardzo dobrze z Klem-Ligi, również zaprezentowali wysoki poziom. Niespodziewanie pierwszego seta od początku do niemal końca kontrolowali obecni reprezentanci ZSA. Końcówka to jednak sprężenie UKS i wygrana na przewagi 26-24. W drugim secie to UKS kontrolował przebieg spotkania od początku do samego końca wygrywając 25-21, a cały mecz 2-0.

Podsumowując wielkie brawa należą się mistrzom turnieju drużynie „Piątka” Puławy, zwłaszcza za podjęcie walki w tie-breaku, drużynie „Alltex” Lublin za drugie miejsce w turnieju i stworzenie fantastycznego widowiska w finale, UKS Klementovii za trzecie miejsce i walkę do samego końca oraz ZSA w Klementowicach za czwarte miejsce i pierwsze sety w każdym spotkaniu pokazujące jak wielkie możliwości drzemią w zawodnikach oddziału sportowego ZSA w Klementowicach. Warto zaznaczyć, że turniej był niezwykle wyrównany, a prawie połowa setów kończyła się zwycięstwami drużyn różnicą 2-3 punktów.

UKS Klementovia składa podziękowania wszystkim drużynom za przyjęcie zaproszenia do udziału w turnieju siatkówki „Klementovia Cup 2015”, a w szczególności dla Pani Franciszki Staniak, babci naszego reprezentanta Krystiana Bartuziego za przygotowanie pysznego bigosu dla wszystkich uczestników turnieju. Ponadto Zarząd UKS składa wyrazy wdzięczności Panu Antoniemu Płachcie i Pani Katarzynie Jarzynka za fotorelację z turnieju, Panu Wojciechowi Witkowskiemu i Panu Andrzejowi Jarzynka za pomysł i organizację całego turnieju oraz Dominice Bartuzi, Katarzynie Kruk i Natalii Śmich za pomoc w sprawach organizacyjnych.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce – „Piątka” Puławy w składzie: Piotr Skwarek, Adrian Dudkowski, Mateusz Agdan, Maciej Korczak, Paweł Wrótniak, Artur Kijewski.

2 miejsce – „Alltex” Lublin w składzie: Rafał Pietroń, Adam Orzechowski, Piotr Szafrański, Łukasz Kozak, Karol Górny, Jakub Saluk.

3 miejsce – Uczniowski Klub Sportowy „Klementovia” w składzie: Kamil Kruk, Piotr Matyjaszek, Mateusz Matyjaszek, Mateusz Hejno, Piotr Mazur, Andrzej Jarzynka.

4 miejsce – Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach w składzie: Konstantyn Ścibior, Daniel Kruk, Krystian Bartuzi, Bartłomiej Migdal, Albert Samorek, Przmysław Robak, Ksawery Mierzejewski, Maurycy Mierzejewski, trener Wojciech Witkowski.

UKS Klementovia ALLTEX Lublin PIĄTKA Puławy ZSA Klementowice
UKS Klementovia X 0-2(23-25, 20-25) 1-2(25-18, 22-25, 9-15) 2-0(26-24, 25-21)
ALLTEXLublin 2-0(25-23, 25-20) X 1-2 (25-17,23-25,20-22) 2-1(28-30, 25-20,15-8)
PIĄTKA Puławy 2-1 (18-25, 25-22, 15-9) 2-1(17-25,25-23,22-20) X 2-0(25-23, 25-13)
ZSA Klementowice 0-2(24-26, 21-25) 1-2(30-28, 20-25, 8-15) 0-2(23-25, 13-25) X

 

galeria fot>>> Woj. Turniej Siatkówki Mężczyzn „Klementovia Cup 2015” – 2015.12.29

Video: