Zakończenie Czempions Ligi „5” – 2024

Zakończenie Czempions Ligi „5” – 2024

W maju i czerwcu 2024 r. w Klementowicach rywalizowały amatorskie zespoły piłki nożnej o mistrzostwo Czempions Ligi „5”. Team Spirit okazał się najlepszą drużyną spośród 5 , które przystapiły do 5 edycji tych rozgrywek. Łącznie wzięło udział 40 zawodników z gminy Kurów (Klementowice, Buchałowice) ale także z Końskowoli, Karmanowic, Puław, Wilkowa no i liczna grupa z Ukrainy.

Do ostatniej kolejki ważyły sie losy mistrzostwa, kiedy to „rzutem na taśmę” Team Spirit wyszarpał tytuł Młodym Klemom. Team Spirit to najbardziej doświadczona drużyna Czempons Ligi, jedyna, która wzięła udział we wszystkich edycjach tych rozgrywek. Nauczyciele z ZSA razem z absolwentami oraz uczniami pobliskiej szkoły podstawowej (ZPO w Klementowicach), otrzymali puchar za wywalczenie 1 miejsca.

2 miejsce przypadło drużynie Młode Klemy czyli uczniom Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach opartych na 1 i 2 klasie LO wspartych bramkostrzelnym Jakubem Małochą. Niedużo brakowało by debiutujący w tych rozgrywkach licealiści wywalczyli tytuł mistrza. Jets to jedna z dwóch drużyn posiadająca w swoim składzie dziewczynę – Alicję Stasiak uczennicę 8 klasy. Dla niej należą się wielkie brawa.

3 miejsce zajęła drużyna Sparty Klementowice, która w swoim składzie posiada zawodników z Klementowic i Karmanowic. Ekipa ta posiadała najgłośniejszy doping podczas meczów ligowych.

4 miejsce przypadło ukraińskiej drużynie Soccer Aid ZSA czyli głównie uczniom 3 i 4 klasy LO w ZSA w Klementowicach. Do ostatniej kolejki liczyli sie w walce o brąz ale ostatni mecz okazał sie najsłabszym jaki rozegrali co przekreśliło szanse na podium.

5 miejsce zajęła polsko-ukraińska drużyna Squad 0629. Pomimo piątego miejsca drużyna ta  dzielnie walczyła z każdą drużyną, a jej lider Luka Kykhtiuk z 13 bramkami na koncie uplasował się na 4 miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców. W drużynie tej podstawową zawodniczką była Aneta Skorek uczennica 1 LO. Dla niej również wielki szacun.

Po ostatnim meczu 5 kolejki odbyła się dekoracja drużyn i wyróżnionych zawodników.

Jakub Małocha z drużyny Młode Klemy został królem strzelców Czempions Ligi „5” z 21 bramkami na koncie. Wyprzedził Patryka Jarzynkę z Team Spirit o 2 bramki strzelone w decydującym o mistrzostwie meczu. Nagroda zatem jak najbardziej zasłużona.

Vitalii Vasyliev z Soccer Aid ZSA został  wybrany najlepszym bramkarzem.

Jakub Jarzynka z Team Spirit jako 8-latek stał się najmłodzsym zawodnikiem ligi. Jest zdobywcą 3 bramek w Czempions Lidze.

Tytuł najbardziej wartościowego zawodnika Czempions Ligi „5” czyli MVP, powędrował do Daniela Zielonki z Team Spirit. Daniel w soim dorobku zgromadził 14 bramek co dało mu 3 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców i 15 asyst. Ponadto w obronie był zaporą nie do przejścia w większości pojedynków.