Team Spirit mistrzem Czempions Ligi „5” po remisie z Młodymi Klemami

Niezwykle emocjonujacy finał Czempions Ligi „5” obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na sali gimnastycznej ZSA w Klementowicach. Ostatecznie padł remis 4-4, w tabeli ponownie na remis po 10 punktów i o wszystkim zadecydowała różnica bramek zdobytych i straconych w całej lidze. W tym aspekcie lepszy okazał się Team Spirit i dosłownie o włos zgarnął puchar za mistrzostwo w Czempions Lidze „5”.

Z przebiegu gry remis jak najbardziej sprawiedliwy. Co prawda lepiej w mecz wszedł Team Spirit, który po 2 bramkach Patryka Jarzynki prowadził 2-0 do przerwy skutecznie neutralizując czołowego strzelca ligi Jakuba Małochę. W drugiej połowie Patryk Jarzynka podwyższył na 3-0 i wydawało się że jest po meczu w 18 minucie, gdy 3 minuty później Paweł Lis wykorzystał błąd obrony i zdobył bramkę na 1-3. Dosłownie minutę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Małocha który w końcu się przełamał i zdobył bramkę kontaktową na 2-3. Team Spirit poderwał się do zmasowanych ataków i po jednej z wielu akcji podwyższył na 4-2 za sprawą zawodnika meczu Patryka Jarzynki, który łącznie zdobył 4 bramki. Młode Klemy nie złożyły broni i całą drużyną ruszyły do ataku co przyniosło skutek w postaci bramki kontaktowej na 3-4 za sprawą ponownie Jakuba Małochy w 27 minucie. Nakręcone Młode Klemy „poczuły krew” i za sprawą kapitana Kamila Mroczkowskiego minutę później w 28 minucie meczu doprowadziły do remisu 4-4. Ostatnie 2 minuty to rozpaczliwa obrona Spiritów, którzy ostatecznie dowieźli remis do końca co oznaczało wywalczenie mistrzostwa Czempions Ligi „5” przy równej liczbie punktów. Gratulacje dla obydwu drużyn za stworzenie kapitalnego widowiska i gry na bardzo wysokim poziomie.

W drugim meczu tej kolejki odbył się pojedynek o 3 miejsce pomiędzy Spartą Klementowice, a ukraińską Soccer Aid ZSA. Niestety w tym meczu już nie było tylu emocji co w poprzednim. Można powiedzieć, że wyrównana walka trwała do 10 minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał remis 1-1 po bramkach Kuby Jabłońskiego i Sviatoslava Storozhytskiego. Od wspomnianej 10 minuty Sparta Klementowice systematycznie „odjeżdżała” rywalom za sprawą duetu Kuba Jabłoński-Kacper Zakrzewski, którzy zdobyli w tym meczu po 4 bramki. Po 1 bramce dołożyli jeszcze Jakub Tarkowski, Patryk Łata i Bartosz Semeniuk, a w ostatniej minucie meczu wynik na 2-11 ustalił Sviatoslav Storoshytskyi. Trzecie miejsce wywalczyła zatem Sparta Klementowice uzupełniając miejsce na podium. Tuż za nim znalazła sie drużyna Soccer Aid ZSA, natomiast na 5 miejscu zakończyła zmagania drużyna Squad 0629.

Zarząd UKS Klementovia dziękuje wszystkim uczestnikom – zawodnikom i kibicom – Czempions Ligi „5” za sportową rywalizację i kulturalny doping podczas zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety, a najlepsza drużyna puchar. Wyróżniono ponadto trzech zawodników zawodników ligi: najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza i MVP Czempions Ligi „5”. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez UKS Klementovia ze środków które otrzymał z UG Kurów w ramach upowszechniania kultury fizycznej w gminie Kurów.