Ostatni sezon KLEM-LIGI?

Ostatni sezon KLEM-LIGI?

Wszystko wskazuje na to, że 10 sezon KLEM-LIGI będzie ostatnim jaki organizuje Uczniowski Klub Sportowy „Klementovia”. Dofinansowanie z Urzędu Gminy Kurów, a konkretnie przez Pana Arkadiusza Małeckiego – wójta gminy jest takie jak każdy może zobaczyć w komunikacie dotyczącym rozstrzygnięcia konkursu ofert na upowszechnianie kultury fizycznej w gminie Kurów. Na realizację zadania publicznego dotyczącego kultury fizycznej, sportu i turystyki wójt przeznaczył 125 000 złotych. UKS Klementovia otrzyma dotację w kwocie 5000 zł. na KLEM-LIGĘ co stanowi 4% całej dotacji. Koszt koszulek dla uczestników KLEM-LIGI to 4500 zł. Zostanie zatem 500 zł. na 3 piłki i puchar dla najlepszej drużyny. W tym roku planowane było też wynagrodzenie dla prowadzących rozgrywki, a także dla księgowej i grafika Klubu zajmującego się również stroną internetową. Niestety ale z tych 5 tysięcy złotych niemożliwym było przeznaczenie jakiegokolwiek wynagrodzenia dla osób zaangażowanych w prowadzenie rozgrywek.  Zatem ponownie jak w poprzednich 10 latach ta sama czwórka wolontariuszy wykona ten projekt społecznie. Koszt pracy społecznej wyceniony wg stawek rynkowych to 7670 zł tylko w tym roku. Jeśli pomnożymy to przez 10 lat daje nam ponad 70 tysięcy złotych….Proszę nas zrozumieć ale nie można całe życie pracować społecznie bez żadnego wyrazu wdzięczności ze strony gminy, wręcz przeciwnie, ciągle jesteśmy traktowani jak piąte koło u wozu. Nigdy nie otrzymaliśmy żadnego podziękowania czy zwykłego dyplomu za pracę jaką wykonujemy na rzecz upowszechniania kultury fizycznej w gminie Kurów. Zapewne w Urzędzie Gminy Kurów Pan Małecki również pracuje społecznie i dlatego uważa taki stan rzeczy za normalny.

Jeśli chodzi o dotację to w tym roku otrzymamy 5 000 zł. na siatkówkę. W ubiegłym roku było identycznie czyli 5000 tj. obcięcie dotacji o 55%  w porównaniu do KLEM-LIGI „8” w 2022 roku, kiedy to otrzymaliśmy 11000 zł. Wójt Gminy Kurów Arkadiusz Małecki jest zatem niesłowny bowiem w momencie obejmowania tego stanowiska obiecał UKS Klementovii, że z roku na rok będzie zwiększał dotację dla naszego Klubu, a jest odwrotnie. Woli przeznaczać 68% dotacji czyli 85 tysięcy złotych!!! na równie amatorską drużynę KKS Garbarnię Kurów, która bierze udział w  amatorskich rozgrywkach  w piłkę nożną pod nazwą KLASA „A” ( 7 liga podwórkowa) organizowana przez LZPN. Zatem amatorzy grający w siatkówkę są w oczach wójta Małeckiego są gorszymi ludźmi w gminie Kurów od nadludzi kopiących w piłkę nożną. Dla przypomnienia w KLEM-LIDZE występują 4 drużyny złożone w większości z mieszkańców gminy Kurów.

W związku z powyższym Zarząd UKS Klementovia, w przypadku ponownego wyboru wójta Małeckiego zmuszony będzie zakończyć zabawę w KLEM-LIGĘ w przyszłym roku. Z tym człowiekiem nie można normalnie współpracować, a Urząd Gminy Kurów powinien zmienić nazwę zadania publicznego w przyszłym roku na „Upowszechnianie piłki nożnej w gminie Kurów przez KKS Garbarnię Kurów” bowiem w chwili obecnej wprowadza opinię publiczną w błąd. Z czystym sumieniem będzie mógł przekazać na KKS Garbarnię 125 tysięcy złotych czyli 100% dotacji.

UKS Klementovia  dalej będzie się zajmować szkoleniem dzieci i młodzieży w 4 sekcjach: piłki nożnej, kulturystyki, tenisa stołowego i siatkówki.

Z poważaniem,

Zarząd UKS Klementovia.