Rekordowa liczba wejść na naszą stronę.

Rekordowa liczba wejść na naszą stronę.

Po ostatnim artykule zanotowaliśmy rekordową liczbę wejść na stronę UKS Klementovia. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia jakie kierujecie w naszym kierunku poprzez pocztę internetową. Dziękujemy również tym, którzy udostępniają nasze artykuły znajomym, rodzinom bo poprzez zainteresowanie opinii publicznej możemy pokazać kanony przyznawanie publicznych pieniędzy w Urzędzie Gminy Kurów. Docierają też do nas sygnały, że w poprzednim artykule napisaliśmy o dotacji w kwocie 85000zł. na KKS Garbarnię Kurów dla piłkarzy amatorów uczestniczących w rozgrywkach 7 ligi LZPN. Podobno część z tych pieniędzy przeznaczonych jest dla grup młodzieżowych na wypłaty dla trenerów ( w naszym Klubie, prowadzący zajęcia od 10 lat nie dostali z gminy nawet złotówki), a także na wyjazdy na zawody sportowe. Z kolei docierają też sygnały, że rodzice grup młodzieżowych muszą opłacać składki, a na zawody sportowe poza Kurowem muszą dowozić dzieci swoimi samochodami.

Cieszymy się zatem, że  nasza strona jest tak rozreklamowana, bowiem teraz inne kluby będą mogły brać z nas przykład i przedstawić na swoich oficjalnych stronach internetowych  na co wydają publiczne pieniądze bowiem w chwili obecnej docierają sprzeczne komunikaty. Niby są grupy młodzieżowe w klubach, które otrzymały wsparcie z gminy Kurów ale na oficjalnych stronach np. Garbarni https://garbarniakurow.nstrefa.pl/ czy TOPSPINU KIURÓW nie ma żadnej wzmianki dla jakich grup młodzieżowych są organizowane zajęcia, w jakie dni odbywają się treningi o której godzinie? Chyba, że są to dane wrażliwe dostępne tylko dla włodarzy UG Kurów?

Co ciekawe w ubiegłym roku UKS Klementovia napisał projekt na „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłkę nożną w Klementowicach”  w ramach którego prowadzący zajęcia dla dzieci z Klementowic i okolic mieliby prowadzić szkolenie społecznie. Oczywiście Pan Małecki – wójt gminy Kurów, nie przyznał nawet złotówki, tłumacząc że UKS Klementovia nie posiada osób z kwalifikacjami do prowadzenia takich zajęć!!! Oferta uzyskała 21 punktów na 30 możliwych i jak pisze pan wójt w piśmie z dnia 26.04.2023 r., „została sklasyfikowana na ostatnim miejscu”. Dla przypomnienia tylko KKS Garbarnia Kurów i UKS Klementovia złożyły projekty na piłkę nożną, tak więc zwycięzca bierze wszystko, a przegrany nic. Do dnia dzisiejszego tj. 11.03.2024 r. wójt Małecki nie odpowiedział prezesowi UKS Klementovia na jakiej podstawie nie znając imienia i nazwiska osoby, która miałaby prowadzić społecznie zajęcia z piłki nożnej w Klementowicach stwierdził, że UKS Klementovia nie posiada osób z kwalifikacjami do prowadzenia zajęć z piłki nożnej??? Pismo od wójta w załączeniu poniżej.

Ktoś z zewnątrz nie znający realiów życia w gminie Kurów mógłby stwierdzić, że dzieci z Klementowic mogą uczęszczać na zajęcia Garbarni Kurów?  Odległość z Klementowic do Kurowa wynosi 5 km. Niestety ale w XXI wieku, w 2024 roku nie ma możliwości przejazdu publicznym środkiem transportu takiego odcinka. Żeby udać się do miejscowości zwanej Kurów, mieszkańcy z Klementowic muszą udać się do sąsiedniej gminy czyli do Końskowoli, tam liczyć na szczęście, że będzie wolne miejsce w busie z Puław do Lublina i dojechać do Kurowa. Zamiast 5 km trzeba pokonać 10 km do Końskowoli i kolejne 10 km do Kurowa co daje łącznie 20 km. W drugą stronę to samo czyli 40 km.  Przez 4 lata włodarze z Kurowa nie potrafili zapewnić publicznego środka transportu z Klementowic do Kurowa bo i po co? Na koniec tego artykułu zagadka: Z której miejscowości z gminy Kurów wpływa najwięcej pieniędzy z podatku rolnego do kasy UG Kurów? Nie są to małe pieniążki.