Postawa młodzieży z Kurowa, Płonek i Olesina na medal. Zagrali z Powiatem Puławskim mając walkowera w kieszeni.

Mecz pomiędzy Volley Dziki (uczniowie z SP w Kurowie i absolwenci), a Powiatem Puławskim doszedł jednak do skutku. W nim Powiat wygrał 3-2, ale wynik nie był tutaj najważniejszy. W terminie ustalonym i zaakceptowanym przez obie drużyny Powiat Puławski poprzez roztargnienie zapomniał o meczu i otrzymał walkowera 0-3 (0-25, 0-25, 0-25). Dziki natomiast stawiły się w Klementowicach w ustalonym terminie. Dla drużyny walczącej o mistrza ligi byłby to potężny cios, natomiast Volley Dziki dzięki 3 punktom mogły odbić się od dna tabeli i awansować na 6 miejsce. Po rozmowach obu drużyn i akceptacji organizatora rozgrywek czyli Uczniowskiego Klubu Sportowego „Klementovia”, uzgodniono, że mecz ten jednak zostanie rozegrany w dodatkowym terminie. W nim Powiat Puławski wygrał 3-2 zyskując 2 punkty, natomiast młodzież z gminy Kurów otrzymała 1 punkt i pozostała na ostatnim miejscu w KLEM-LIDZE. Mimo wszystko moralnym zwycięzcą tego meczu jest najmłodsza drużyna w lidze, ich trenerzy i rodzice, którzy wysłali swoje dzieci aby ponownie rozegrały ten mecz. Swoja postawą pokazali, że zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę ( w tym przypadku bez gry). Ciekawe czy jakaś drużyna piłkarska występująca pod auspicjami LZPN  zdobyła by się na taki gest? Piszemy o tym bowiem dowiadujemy się, że nasze artykuły są obowiązkową służbową lekturą w niektórych urzędach i klubach sportowych:). Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do oglądania meczów KLEM-LIGI na żywo. Terminarz gier nie jest tajny i każdy może się z nim zapoznać.

Co do samego meczu to warto odnotować piorunujący początek meczu w wykonaniu Volley Dzików. W ustawieniu z zagrywającym Mikołajem Głosem i atakującą Magdaleną Banaś, Dziki zyskiwały przewagę kilku punktów. Później Powiat co prawda odrabiał po zagrywkach Piotra Skwarka ale nad wszystkim czuwał Jakub Wręga i końcówkę pierwszego seta przechylił na korzyść drużyny z gminy Kurów. W drugim secie Magda Banaś po kilku mocnych zagrywkach, ponownie wyprowadziła swoja drużynę na prowadzenie 3-0, które utrzymywało się przez większość seta, a Powiat pomimo time-outów nie mógł znaleźć recepty na rozgrywających mecz życia Dzików. W końcówce grający trener Mateusz Wręga mocnym atakiem przypieczętował wygraną dzików 25-20 i sensacja wisiała w powietrzu. W tym momencie Powiat Puławski jak na 3 siłę ligi przystało rozpoczął z wysokiego C, a Michał Furtak swoimi atakami demolował blok Dzików. Szybko uzyskana przewaga przerodziła się w błyskawicznego seta wygranego przez Powiat 25-12.  W czwartym secie było podobnie i pewna wygrana 25-15. W tie-breaku zmęczone Dziki  pomimo ambitnej walki uległy 6-15 ale akcja w obronie Jakuba Wręgi, który dobiegł do piłki 10 metrów i przez całe boisko zagrał skrót zdobywając punkt jest jak do tej pory akcją sezonu.