Projekt zrealizowany a pieniędzy nie ma czyli zagrywki wójta gminy Kurów.

Projekt zrealizowany a pieniędzy nie ma czyli zagrywki wójta gminy Kurów.

Zakończyliśmy projekt na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w gminie Kurów. Projekt zakładał rozegranie jednej rundy Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej KLEM-LIGA „9” plus mecz pokazowy, łącznie 6 kolejek. Na dzień 31 marca 2023 r. UKS Klementovia nie otrzymał nawet złotówki z pieniędzy przeznaczonych przez UG Kurów. Co bardziej ciekawe nie ma nawet podpisanej umowy!!! Pomimo zapewnień telefonicznych Pana Andrzeja Stolarza w dniu 7 marca 2023 r. o przygotowanej umowie, przedstawiciele UKS Klementovia w dniu 9 marca 2023 r. nie mogli dokonać podpisu pod umową, ponieważ nagle zniknęła, a Pana Stolarza nie było w tym dniu w urzędzie. Wysiłki włożone przez urzędników w poszukiwania umowy spełzły na niczym wobec czego członkowie Zarządu UKS Klementovia wrócili do Klementowic z niczym. Jest to sytuacja nie do przyjęcia na poziomie ludzi cywilizowanych. W związku z powyższym UKS Klementovia wystosował pismo do Pana Arkadiusza Małeckiego – wójta gminy Kurów o odpowiedź na następujące pytania:

 1. Kiedy, w jakich godzinach, w jakie dni tygodnia i w którym pomieszczeniu Urzędu Gminy Kurów będzie można podpisać umowę? W dniu 9 marca 2023 r. o godzinie 11.15, udałem się z Panem Wojciechem Witkowskim do Urzędu Gminy Kurów, jednak nie udało mi się podpisać w/wym. umowy, ponieważ Pan Andrzej Stolarz był w tym dniu nieobecny, a pracownicy Urzędu Gminy Kurów nie potrafili odnaleźć rzekomo przygotowanej umowy. Chciałbym poinformować, że aby dotrzeć do Urzędu Gminy Kurów wspólnie z Panem Wojciechem Witkowskim, musieliśmy przełożyć sprawy służbowe oraz ponieść koszty w związku z dojazdem z Klementowic do Kurowa i z powrotem do Klementowic prywatnym samochodem, bowiem żaden środek transportu publicznego nie kursuje na tym odcinku. Jak widać rozmowy telefoniczne z urzędnikami Urzędu Gminy Kurów są niewiarygodne.

2. Czy wszyscy przedstawiciele organizacji, które w wyniku Ogłoszenia w sprawie rozstrzygnięcia Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych Gminy Kurów w roku 2023 z dnia 22.02.2023 r. są w identyczny, lekceważący sposób traktowani jak członkowie Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Klementovia”, czy po prostu jest to zwykła złośliwość w stosunku do małego Klubu z Klementowic, tak aby zniechęcić do dalszego działania na terenie Gminy Kurów?

3. Dlaczego w roku 2023 Wójt Gminy Kurów Pan Arkadiusz Małecki zredukował o ponad 50% dofinansowanie na siatkówkę, podczas gdy mniejsze Kluby z Gminy Kurów otrzymały dużo większe wsparcie? Chciałbym przypomnieć, że UKS Klementovia liczy 195 członków o czym na bieżąco informuje Główny Urząd Statystyczny jak i Starostwo Powiatowe w Puławach.  Ponadto na piłkę nożną dla 7 ligowej w 100% amatorskiej drużyny KKS Garbarnia Kurów, Wójt Arkadiusz Małecki lekką ręką przyznał 87000 zł. Pan wójt, który sympatyzuje z KKS Garbarnia Kurów zapewne nie wie, że to właśnie siatkówka od kilku lat jest dumą polskiego sportu i można powiedzieć, że jest to sport narodowy.

Na odpowiedź czekamy od 10 marca 2023 r. i nie możemy się doczekać do dzisiaj czyli 31 marca 2023 r. W dniu 30 marca 2023 r. zostało wysłane ponaglenie. W związku z powyższym zakup pamiątkowych koszulek, pucharów i piłek zostaje wstrzymany z uwagi na brak funduszy. Runda rewanżowa będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem.