Strong Klem z przełamaniem w 9 kolejce KLEM-LIGI „10”. KS Volley Piątek z kolejnym kompletem punktów.

Strong Klem z przełamaniem w 9 kolejce KLEM-LIGI „10”. KS Volley Piątek z kolejnym kompletem punktów.

W pierwszym meczu 9 kolejki KLEM-LIGI „10”, Strong Klem odniósł zwycięstwo 3-0 na Cina Prime Squad. Młodzież starsza z Strongów zagrała swój najlepszy mecz od kilku kolejek, a zagrywka w końcu bez problemu przechodziła na drugą stronę siatki co pozwoliło na regularną wymianę i płynną grę. Cina Squad pomimo, że zajmuje ostatnie miejsce w tabeli również rozegrała dobry mecz, a Vitalii Vasyliev był najlepszym zawodnikiem meczu. Strongi zyskiwały przewagę gdy Vitalii przebywał w drugiej linii, a dzięki zwycięstwu za 3 punkty Strong Klem znowu przeskoczył w tabeli Czarnych Karmanowice. Walka o 4 miejsce będzie zatem toczyć się do ostatniej kolejki.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się walka o 1 miejsce pomiędzy Lacosanostrą i KS Volley Piątek. Są to dwie drużyny, które wydają się być poza zasięgiem pozostałych w KLEM-LIDZE. Do pewnego momentu realnie liczył się też Powiat Puławski ale wpadka z Dzikami stawia tą drużynę w bardzo niekorzystnej sytuacji. Trzecie miejsce wydaje się być pewne ale nie odbierajmy szans nikomu bowiem do końca ligi jest jeszcze 5 kolejek. KS Volley Piątek pewnie pokonał CKM Czarnych Karmanowice 3-0 przystępując do tego meczu w swoim najmocniejszym składzie. Na pochwałę zasługują: Kamila Cyfra, Kamil Płowaś i  tradycyjnie Szymon Wręga . Z taką formą debiutująca ekipa z Zabłocia, Kurowa, Płonek i Bronic może powalczyć o wygraną z Lacosanostrą, która nie przegrała w KLEM-LIDZE od 12 lutego 2023 r. czyli od ponad roku. Mecz na szczycie odbędzie się 18 marca 2024 r. o godz. 20.00.

Zanim jednak ten mecz po drodze Lacosanostra grała z Powiatem Puławskim. Po najlepszym meczu1 rundy pomiędzy tymi drużynami mogliśmy spodziewać się wielkich emocji ale nie iskrzyło już tak bardzo. Powiat bez Piotra Skwarka już nie wyglądał tak okazale pomimo wzmocnienia w postaci Kacpra Kozaka z Końskowoli, która jak wiadomo nie gra w tej edycji. Miło, że chłopaki zasilają Powiat czyniąc KLEM-LIGĘ bardziej atrakcyjną. Lacosanostra wystąpiła tym razem w swoim bardzo mocnym składzie i nie pozostawiła wątpliwości kto będzie liczył się w walce o złoto wygrywając 3-0. Kapitalny mecz rozegrał MVP poprzedniego sezonu Łukasz Wieleba, który swoimi technicznymi „kiwkami” z rozegrania doprowadzał Powiat Puławski do szewskiej pasji. W ekipie Powiatu najlepiej prezentował się Maciej Korczak jednak było to za mało na kompletną drużynę mistrzów z poprzedniego sezonu.